Başa

ÜRÜNLER

» SPA Hakkında Genel Bilgiler

SPA ve sağlık sistemleri, son dönemlerde gittikçe artan önemi ve popülaritesi ile, turistik tesislerin vazgeçilmez unsuru olmuştur. Bu tesisler, otel içinde ayrı bir birim olarak tasarlanmakla birlikte, kendi başlarına komple bir tesis halinde de projelendirilip hizmet vermektedirler. Proje ekiplerimiz, her türlü SPA ve sağlık sistemi ihtiyaçlarınıza çözümler üreterek, farklı alternatifleri ile tesisinize çeşitlilik sunmaktadır.

Buhar Odası

Buhar odasındaki sıcaklık 40 °C - 45 °C arasındadır, nem oranı ise %100 dür. Buhar odasında zemin kanallıdır, tüm iç cephede su sızması için yalıtım yapılmaktadır. Buhar odası jeneratörü odanın dışındadır. Sauna sıcaklığı yaklaşık 90 °C'dir. Duvarlarda ve tavanda buhar odasında olduğu gibi seramik türü malzemeler kullanılması gerekli değildir. Jeneratör sauna odasının içindedir. Zemin kanalı gerekli değildir, tavan buhar odasında eğimli olabilirken saunada düzdür. Su geçirmezlik özelliği buhar odasında zorunluluk iken sauna için geçerli değildir.

Kar Çeşmesi

Kar Buz çeşmeleri Sauna ve diğer sıcak terapiler sonrası kar-buz ile vücudu serinletmek için tasarlanmıştır. Kullanıcılar parçalanmış buzu çanaktan alıp vücutlarına uygularlar. Bu uygulama cildin gerilmesini, kan dolaşımının hızlanmasını ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Kar Odası

Kar odası SPA merkezleri için eşsiz ve yenilikçi bir üründür. Sauna ve Wellness sevenler vücutlarını sauna ve buhar odasından çıktıktan sonra kan dolaşımlarımda uygun bir şekilde özellikle büyüleyici bir metotla soğutma imkanı bulacak. Tıbbi şartlarda kar ile soğutma sade ve yumuşak bir yoldur.

Macera Duş

Macera Duşları Rainmaker macera duşları farklı duş seçenekleri ile zenginleştirilmiş özel duş başlıkları, tazeleyici parfümler zengin ışık oyunları, gök gürültüsü doğa sesleri efektleri ve özellikli spreyler sayesinde size çok farklı atmosferler sunar. Bütün duyuları harekete geçirir, ferahlama hissini arttırır ve arındırır.

Sauna

Spa geleneğinde Fin saunası ve Rus saunalarının kendine özel bir spa ünitesi oluşu ile her Spa’nın olmazsa olmazıdır. Sadece Finlandiya sınırları içinde bilinen sauna daha sonraları tüm dünyada bir çok insanın hayatına girerek önemli bir yer edinmiştir

Şok Duş Kovası

Bucket Shower (Kova Duş) 304 K Paslanmaz çelik konsol ve masif ahşap kovası ile tamamı el işçiliğine dayalı bir tasarımdır. Spa merkezlerinde kullanılan ve çok zevkli bir deneyimdir.

Tuz Odası

Tuz terapisi astım ve benzeri solunum yolu hastalıklarının iyileştirilmesinde alternatif tıp çözümü olarak benimsenmiştir. Orta Avrupa da tuz ocaklarında çalışanların ve solunum yolu rahatsızlığı olanların hızlı iyileşme göstermeleri üzerine geliştirilmiş bir terapi ünitesidir.

Türk Hamamı

Hamam geleneği Roma’lılara kadar uzanan bir gelenektir; Anadolu’dan gelen Türkler beraberinde getirdikleri banyo geleneğini Roma ve Bizans gelenekleriyle birleştirmiştir.

1