Başa

ÜRÜNLER

» Su Yumuşatma Hakkında Genel Bilgiler

Su yumuşatma işi, debi kontrollü, zaman kontrollü, tandem otomatik sistemlerle ve büyük kapasitelerde ise, yüzey borulamalı tekli ve tandem yumuşatma sistemleri aracılığıyla ihtiyaca göre projelendirilerek yapılmaktadır.

Debi Kontrollü Otomatik Yumuşatma Sistemleri

TWG Günsu yumuşatma sistemleri debi kontrollü su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir.

Tandem Otomatik Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun sodyum formunca katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir.

Yüzey Borulamalı Tekli ve Tandem Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmelidir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir. Yüksek kapasiteli debiler için yüzey borulamalı tekli ve tandem yumuşatma sistemleri kullanılmaktadır.

Zaman Kontrollü Otomatik Yumuşatma Sistemleri

TWG Günsu yumuşatıcılar, tam otomatik olup zamana göre, çalışabilmekte zamana göre çalışma şeklinde istenilen saatte otomatik olarak rejenerasyon başlayacak şekilde ayarlanabilir. Ayrıca istenildiği taktirde manuel olarak rejenerasyon yapılabilir.

1