• Welcome to Günsu Enerji Sistemleri Ve Konfor Tesisleri San. Tic. A. Ş. !

Müşteri İlişkileri

0800 511 03 10

E-Posta

info@gunsu.com.tr

Mesai Saatleri

Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18.30


Hakkımızda

Günsu’nun temelleri ilk olarak 1980 yılında, Ünal ÇOTAK ve Mustafa Karaman tarafından, güneş enerjisi ile ısıtma sistemleri imalatı ve satışı amacıyla atılmıştır. 1982 yılından itibaren Hüseyin Karaman’ın da katılımıyla Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde faaliyetlerini geliştirmeye başlamıştır.Başlangıçta Aygaz tarafından üretilen güneş kolektörlerinin bayiliği yapılmış, daha sonra Aygaz’dan üretim, makine ve teçhizat devir alınarak kendi kolektörlerinin imalatına başlanmıştır.

1983 yılında Alanya’da bölge ofisi açılmıştır. Söz konusu bölge şu anda Doğu Akdeniz Bölgesi olarak konumlandırılmış ve alanı genişleterek faaliyetlerine devam etmektedir. Ünal ÇOTAK, 1983 yılından sonra ortaklıktan ayrılmıştır. 1985 yılında Eski Sanayi Sitesi'ndeki iş yeri kapatılarak, şuan Merkez Bölge ofisi olarak kullanılmakta olan, 1000 m²’lik kapalı alan içerisinde ofisler, atölye ve deponun bulunduğu kendi işyerine taşınmıştır.

Turizm sektörünün hızlı gelişmesi üzerine otellere, tatil köylerine dönük yüzme havuzları ve süs havuzlarının projelendirilmesi, ekipman imalatı, elektro mekanik tesisat ve montaj işlerine başlanmıştır.Hızlı şekilde büyümeye devam eden firma, 1989 yılından itibaren de İsmail Karaman, Mehmet Karaman, Mustafa Karaman, Hüseyin Karaman ve İsmail (2) Karaman ortaklığında Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. adıyla şirketleşerek faaliyetlerine devam etmiştir.

Havuz işlerinin yoğunlaşması ile birlikte kimyasal malzeme satışına da başlayan firmanın ortakları, kimyasal üretimi amacıyla 1993 yılında Günsu Su Kimyasalları ve Cihazları Sanayi ve Ticaret AŞ firmasını kurmuşlardır. Bu süreçte şirket ortakları, aynı konularda Ankara’da faaliyet göstermek üzere 1994 yılında Santek Havuz ve Yapı Sanayi ve Ticaret AŞ firmasını kurmuşlardır. Bu firma Ankara ve çevre illerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Akdeniz Sanayi Sitesi'nde öncelikle havuz kimyasalları üretiminde faaliyet gösteren firma, temizlik ürünleri üretimine de başlamış, daha sonra da kazan-kule kimyasalları ve teknik kimyasallar konularında da faaliyetlerini sürdürmüştür.

1998 yılında da Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 20.000 m² alan içerisinde 10.000 m² kapalı alana sahip olan kendi fabrikasında üretime başlamıştır. 2004 yılında su kaydırakları sektörünün öncü firması Polin A.Ş. ile birlikte Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde Fipol A.Ş. firması kurulmuştur. 53.000 m² açık alanda 10 000 m² kapalı alana sahip bu tesiste üç ayrı bölümde ürün üretilmektedir. Fipol Havuz; kompozit plastik ve fiberglas malzemeden modüler havuz, havuz oyuncakları gibi ürünler üretmektedir.

Fipol Marine; faaliyetlerine 2008 yılında başlamıştır. CTP teknolojisinin dünyadaki mevcut tüm teknolojileri kullanılarak Larus marka tekne üretimi yapılmaktadır. Fipol Kompozit; gelecek dönemde her tür kompozit malzemeden çok çeşitli ürünler ve kaplama malzemeleri üretilebilecektir.2006 yılında İstanbul bölgesindeki faaliyetleri yürütmek amacıyla ofis açılmıştır. Şuan bu ofis su şartlandırma, havuz kimyasalları ve temizlik ürünleri üzerine faaliyetlerini yürütmektedir. Bu süreçte gücüne güç katmak isteyen Günsu Enerji Sistemleri ve Konfor Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ, profesyonel danışmanlık desteği alarak 01 Şubat 2011 tarihi itibarı ile şirketin kurumsallaşma sürecini hızlandırmıştır.

Nitekim şirketin stratejik hedefleri ile kurumsallaşma çalışmalarını uyumlaştırmak ve şirketin 2030 yılındaki 50. yılına atıfta bulunmak amacıyla proje adını Hedef 2030 olarak belirlemiştir. 2012 sezonunun başlarında Türkiye’nin turizm merkezi Antalya’daki konaklama tesislerinden gelen taleplere hızlı cevap verebilmek adına Manavgat bölgesinde depo ve ofis açılmıştır. Bu tesis, bölgeye hem ürün hem de teknik destek sağlayan bir üs halini almıştır.

2013 yılının başlarında, Ege bölgesinin güneyinde faaliyetleri daha sıkı yürütebilmek amacıyla Bodrum şubesi açılmıştır. Günsu, bölgesinde güçlü oluşumlarda söz sahibi olmak için Antalya Alkollü İçecekler A.Ş. ve Antalya Enerji Üretim A.Ş. firmalarında iştiraklerde bulunmaktadır.


Vizyonumuz

Yurtiçinde lider, çevik ve öncü firma pozisyonumuzu devam ettirerek, yurtdışında da etkili, saygın ve tercih edilen kurumsal bir firma olmak.


Misyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz alanların tümünde; yüksek kaliteli ürünlerimizi ve kusursuz hizmetlerimizi müşterilerimize zamanında sağlayarak, teknoloji, arge, profesyonellik ve çevreye saygı konularında sektöre liderlik etmektir.

Whatsapp Danışma Hattımız Online !