• Welcome to Günsu Enerji Sistemleri Ve Konfor Tesisleri San. Tic. A. Ş. !

Müşteri İlişkileri

0800 511 03 10

E-Posta

info@gunsu.com.tr

Mesai Saatleri

Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18.30

Tembel Nehir

Lazy River suyun 0,5m/sn ile 1,5m/sn arasındaki bir hızla nehir derinliği 1.20m’yi geçmeyen halka şeklinde suyun devamlı bir yöne itilmesiyle oluşturulan bir sistemdir.

Lazy River’lar şuanda su tekniği olarak dünyada kullanılan farklı yöntemleri bulunmakta, su kütlesini tazyikli suyun sıralı nozzlelardan basılması ile çevrilmesi ya da nehirdeki su kütlesini pervaneler yardımıyla itilmesi bu yöntemlerden bir kaçı.

Günsu olarak özel yüksek verimli pervaneler kullanarak az sayıda motorla çok uzun bir sistemi düşük maliyetle hareketini sağlıyoruz. Rafting, outdoor sporlarının en heyecanlılarından birisidir. Bu spor şimdi aquaparklarda da yapılabilmektedir.

Rafting, değişik zorluk derecelerinde, değişik su hızlarında ve değişik dalga şekillerinde yapay nehirlerde yapılabilir hale gelmiştir. Firmamız çeşitli kanal tiplerinde bu sistemi uygulayabilmektedir. Kanal uzunluğu 200 metreden binlerce metreye kadar olabilir.

Uygun yerleştirilmiş jet pompalar vasıtasıyla kanaldaki su hızı 4 m/s’ye kadar çıkarılabilir. Kanalı, dalga istasyonlarının kapatılmasıyla tembel nehir olarak kullanmak da mümkündür.

Dalga İstasyonları: Birden fazla kurulan dalga istasyonları sayesinde, dalga şekilleri, girişimler, kırılma noktaları gerçek bir nehir gibi oluşturulabilir. Dalga istasyonlarında PLC kontrolü ile idare edilebilen pnömatik dalga üreticileri vardır.

Whatsapp Danışma Hattımız Online !