• Welcome to Günsu Enerji Sistemleri Ve Konfor Tesisleri San. Tic. A. Ş. !

Müşteri İlişkileri

0800 511 03 10

E-Posta

info@gunsu.com.tr

Mesai Saatleri

Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18.30

Havadan Suya

Isı pompası, farklı ortamlar arasında enerji transferi yapan makinedir. Isı pompalarının verimi COP olarak adlandırılır.

COP (Coefficient Of Performance = Performans Katsayısı), Termodinamikte kullanılan ifade olmakla birlikte, ısı pompasının tükettiği güç ile ürettiği ısı enerjisi arasındaki ilişkiyi gösterir.

Örneğin, COP değeri dört olan bir ısı pompası, tükettiği bir birim enerji karşılığında dört birim ısı enerjisi sağlar. Daha yüksek COP değeri daha az enerji tüketimi anlamına gelir. Ecoteq ve Ecocycle ısı pompalarının COP değeri 4.0’ın üzerindedir. Isı pompaları hamam ve havuz suyunu ısıtma özelliğine sahiptir.

Oteller, spor salonları, siteler, hamamlar ve müstakil villalarınızın havuz ve kullanım suyunu ısı pompası ile kışın kullanmak en rahat ve en ekonomik şekilde mümkün olacak. Ayrıca seralar ve hayvan barınaklarının ısıtılmasında ve soğutulmasında da uygulanabilir.

Isı Pompaları, evinizi ısıtıp soğuturken, 60oC’ye kadar kullanım sıcak suyu sağlayabilir. Bilindiği üzere, bir ısı pompası, ısıyı bir ortamdan diğer bir ortama taşımak için az miktarda enerji kullanır. ‘Havadan Suya’ Isı Pompaları, kış günlerinde dışarıdaki havadan ısı enerjisi çeker ve kullanım alanını ısıtır.

Bütün ECOTEQ ve ECOCYCLE Isı Pompalarının çalışma döngüsü (cycle), ters çevrilebilir. Bu şekilde, kullanım alanındaki ısıyı dış ortama aktararak, soğutma işlemini de gerçekleştirebilir.

Whatsapp Danışma Hattımız Online !