• Welcome to Günsu Enerji Sistemleri Ve Konfor Tesisleri San. Tic. A. Ş. !

Müşteri İlişkileri

0800 511 03 10

E-Posta

info@gunsu.com.tr

Mesai Saatleri

Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18.30

Nem Alıcılar

Kapalı havuz mekanları için enerji tasarruflu nem kontrolü sağlar. Sayısal higrometre ile mekanda istenen nem oranı cihaz üzerinden ayarlanabilir. Kapalı yüzme havuzları, kurutma prosesleri ve nem alma ihtiyacı duyulan mahallerin nem oranı kontrol altına alınmadığı zaman konfor koşullarını bozar.

Bina ve inşai alanlara zarar verir. İç ortam ve dış ortam arasındaki sıcaklık farkının yüksek olduğu kış ayları ve serin geçen yaz akşamlarında ? T farkı arttıkça duvar ve cam yüzeylerde terlemeler oluşur. Havada bulunan bağıl nem oranı % 60 ile 65 in üzerine çıktığı zaman inşai mekâna zarar vermeye başlar.

Havuz suyuna dezenfektan maksatlı katılan kimyasal maddeler nemle birleştiği zaman hidroklorik asit oluşturur. Bu durum korozyonu hızlandırır. Havadaki bağıl nem miktarı yüksek olduğu zaman bakteri, mantar ve virüsler üreme ve yaşama imkânı bulur.

Bağıl nem miktarı %55 altında olduğu durumlarda mikroorganizmaların faaliyetleri minimuma indirgenmiş olur. Bütün bu olumsuz koşulların giderilmesi için havuz tipi nem alma santralleri tasarlanıp kullanıcılarının emrine sunulmuştur. Bakır borulu Blufin teknolojisinin kullanıldığı ısıtma, soğutma ve ısı geri kazanım bataryaları (Heat pipe) nem, havuz kimyasalları ve korozyona karşı dayanıklıdır. Havuz tipi nem alma santralleri ısı geri kazanım sistemi sayesinde işletim maliyetlerini asgariye indirgemektedir.

Mahal havası dijital hümidistat ve nem sensörleri sayesinde sürekli kontrol edilir. Yaz mevsiminde santral % 100 taze hava destekli çalışılarak enerji tasarrufu sağlar. % 100 taze hava modunda kompresörler off konumundadır. Nem alma ve ısıtma ihtiyacının duyulduğu kış aylarında ısıtma bataryası ve nem alma prosesi aynı anda çalışmaktadır. Havuz ortamları için tam rahatlık sağlar.

200 kg/s kadar Nem Alma kapasitesi bulunmaktadır. Enerji geri kazanımına katkıda bulunur. %70’e kadar ısı geri kazanımı sağlar. optimal enerji verimliliği sağlar. Hava kalitesini yükseltir. Yüzme havuzlarında enerji tasarrufu yapmanın en mantıklı çözümünü sunar.

Bireysel Tip Nem Alıcılar

Nefes alıp verme ve terleme yolu ile ıslaklık salgılanır. Buda oda havasının nem oranını etkiler. Hatta evde beslenilen hayvanlar ve bitkiler dahi yüksek nem oranına katkı sağlarlar.

Aynı zamanda yemek pişirme, yıkanma, duş alma veya banyo yapma gibi günlük yaptığımız rutin hareketlerimizin dahi nem oranına etkisi vardır. Fakat bütün bu faaliyetlerin oluşturduğu nem oranı, oda ikliminin yalnız havalandırma ile düzenlenemeyeceği de bir gerçektir.

Ev tipi – Bireysel tip nem alma cihazları tam olarak bu ihtiyaçlar için tasarlanmıştır. Sade tasarımı sayesinde her odaya kolaylıkla sığmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli nem alma kapasiteleri ise çeşitli oda büyüklüğüne göre uygundur.

Endüstriyel Tip Nem Alıcılar

Nem alma klima santralleri kapalı yüzme havuzlarında, nem alma ve mevsim şartlarına göre istenilen sıcaklıkların sağlanması amacı ile kullanılır. (28 °C havuz suyu sıcaklığında, 30 °C iç ortam sıcaklığında % 50 – 55 Rh nem değeri) 50 m2’den 500 m2 yüzeye sahip kapalı yüzme havuzları için 8 ayrı tip ve kapasitede özel olarak üretilmektedir.

Kapalı yüzme havuzları, kurutma prosesleri ve nem alma ihtiyacı duyulan özel yerlerin rutubetinin alınması ve istenilen seviyeye getirilerek iklimlendirilmesi için geliştirilmiş özel klima santralleridir. Aspiratör, vantilatör, ısı geri kazanım bataryası, direkt expansion, soğutucu batarya, sıcak sulu son ısıtıcı batarya ve elektrikli ısıtıcı bölümlerinden oluşmaktadır. Nem alma ve soğutma çevriminin kademeli olarak sağlanması için hermetik scroll kompresörler kullanılmıştır.

Cihaz; nem alma çevrimi için özel olarak tasarlanmış bir elektronik kontrol sistemine sahiptir. Bu kontrol sistemi sayesinde Yaz, “Kıs Gece” ve “Kıs Gündüz” seçenekleri ile havuz mahali otomatik olarak istenilen şartlara getirilmektedir.

Sistem taze hava alacak ve egzost yapacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz paket halde ve elektrik kumanda panosu üzerinde teslim edilmektedir.

Whatsapp Danışma Hattımız Online !