• Welcome to Günsu Enerji Sistemleri Ve Konfor Tesisleri San. Tic. A. Ş. !

Müşteri İlişkileri

0800 511 03 10

E-Posta

info@gunsu.com.tr

Mesai Saatleri

Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18.30

Sauna

Spa geleneğinde Fin saunası ve Rus saunalarının kendine özel bir spa ünitesi oluşu ile her Spa’nın olmazsa olmazıdır. Sadece Finlandiya sınırları içinde bilinen sauna daha sonraları tüm dünyada bir çok insanın hayatına girerek önemli bir yer edinmiştir, ilk başlarda otellerde ve spor komplekslerinde faydalanabileceğimiz saunalar, artık evlerimize de girmiş bulunmaktadır. Sauna insanlar için iyi bir dinlenme ve rahatlama mekanıdır.

Saunanın yüksek sıcaklık ve düşük nem oranlı ortamda sauna banyosu yapan kişinin deri tabakasının üst yüzeyinde 10°C ısı yükselmesi oluşur, aynı zamanda deri tabakasının altında da sıcaklık normalden 1°C daha artar, bu da vücudu hastalıklara karşı koruyan madde olan antikor üretimini arttırır, kan dolaşımını hızlandırır ve metabolizmamız deri altındaki sıcaklık yükselmesini önlemek için yoğun bir terleme ile tepki verir, bu terleme sırasında vücutta biriken toksinlerin atılması ile gelen dinçlik laktik asidin atılmasıyla kaslardaki ağrıların giderilmesi, ölü hücrelerin atılmasıyla taze, pürüzsüz bir cilde sahip olma imkanı sunar.

Birçok modifikasyonu ve versiyonu bulunmaktadır. Örneğin; Fin saunası, Bio sauna, Rus saunası ve Dış mekan saunalarıdır.

Hemlock veya Fin çamı ile yapılmış ve 80 derecede çalışan bir Fin saunası ile Bio saunayı karşılaştıracak olursak, Bio sauna daha ılımlı bir ısıya sahiptir. Bio saunayla ışık efektleri ile birlikte 50-60 derecelik sıcaklıktaki ortamın keyfini çıkarabilirsiniz.

SEDİR AĞACI

Sedir ağacı dayanıklılığı ile bilinen ve kendine özgü çok hoş aromatik kokusu olan bir ağaçtır. Bu nedenle sauna üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bütün ağaçlarda olduğu gibi sedir ağacının da değişik ve kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Renk ve yapısı itibariyle oldukça farklıdır. Sedir ağacı insanı rahatlatan çok hoş bir koku yaymaktadır. Düşük reçineli ve az budaklı bir yapıya sahiptir.

FİN ÇAMI

İskandinav ülkelerinde (Finlandiya,İsveç,Norveç) yetişen bir ağaçtır. Bu tip ülkelerde yetişen ağaçlar oldukça soğuk ve sert hava koşullarında yetiştiklerinden dolayı yavaş yavaş büyürler ve dolayısıyla güçlü ve dirençli bir yapıya sahip olurlar. Fin çamında kesinlikle budak bulunmaz. Ayrıca reçine oranı da çok düşüktür. Düzgün damar yapısı ve rengi ile kendine özgü sade ve çok hoş bir görünüme sahiptir.

AKDENİZ ÇAMI

Genellikle Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yetişir. Sauna imalatı için oldukça kullanışlı bir ağaçtır. Orta şiddette darbeye dayanıklı bir ağaç olmasının yanında kolay işlenebilme özelliği vardır. Yapısı itibariyle oluklu ve düz lambri olmak üzere ikiye ayrılır. Genellikle budaksız bir yapısı bulunur ve reçine oranı da oldukça düşüktür.

AYAOUS (ABACHI)

Ayaous ağacı Afrika kıtasında yetişen bir ağaç türüdür. Bu ağaç son derece süt beyazı yapısıyla dikkat eker. Ağaçların yetiştiği iklim şartları itibariyle çok uzun olmaları sauna yapımlarında büyük rol oynar. Ayaous ağacının bir diğer adı da Abachi’dir. Saunalarda sıkça kullanılan ayaous dayanıklılığının yanı sıra düzgün hatları olan bir ağaçtır. Bazı ayaous ağaçları 6-7 metre boya kadar ulaşabilir. Saunanın tümü bu ağaç ile kaplanabilir.

HEMLOCK

Kuvvetli ve yoğun Kanada ağacı, ayırt edilebilir derecede koyu-kırmızı, damar doku yapılı, düşük reçine oranlı ve budaksızdır. Isıya karşılık etkinliği vardır.

Whatsapp Danışma Hattımız Online !