• Welcome to Günsu Enerji Sistemleri Ve Konfor Tesisleri San. Tic. A. Ş. !

Müşteri İlişkileri

0800 511 03 10

E-Posta

info@gunsu.com.tr

Mesai Saatleri

Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18.30

Kuru Havuz

Kuru havuz, zeminden su fışkırtan bir sistemdir. Farklı zeminlere uygulanabilen sistem, yerdeki taşlara göre uyarlanmış özel ızgaralara yerleştirilmiş aydınlatmalı nozullardan oluşur.

Nozullardan fışkıran sular estetik bir görüntü oluşturur. Kuru havuz sistemleri, çelik karkas ya da yükseltilmiş ayak üzerine uygulanır. Kuru havuzların uygulandığı zemin, çevredeki peyzaj döşemesi ile uyumlu olarak tasarlanır.

Böylece kuru havuz uygulanan taşların, sistem kullanılmadığı zamanlarda diğer zemin malzemeleri ile aynı kotta ve aynı görüntüde kalması sağlanır.

Kuru havuz sistemleri; yürüme yolları, caddeler, parklar, AVM’ler ve meydanlar gibi çok farklı uygulama alanlarında yaygın olarak görülür. Nozullar, zemin döşemesinin altına gizlenir.

Özellikle akşam saatlerinde kullanılan kuru havuz, görsel bir efekt sağlamak amacıyla kurulan sistemlerdir.

Renkli ışıklarla adeta görsel bir şölen oluşturur. Sistemde farklı renk ve farklı ebatta lambalar kullanılır. Fıskiyelerin boyu ve su ile oluşturduğu efekt de farklılık gösterir. Kullanıldığı alanın büyüklüğüne göre kuru havuz sistemi için kullanılan fıskiye sayısı da değişebilir.

Kuru havuz sistemi fıskiyeleri için suyu pompalayan motorlar vardır. Estetik ve dekoratif özellikleri ile belediyelerin sorumluluk alanlarında sıklıkla başvurduğu bir peyzaj uygulamasıdır.

Whatsapp Danışma Hattımız Online !