• Welcome to Günsu Enerji Sistemleri Ve Konfor Tesisleri San. Tic. A. Ş. !

Müşteri İlişkileri

0800 511 03 10

E-Posta

info@gunsu.com.tr

Mesai Saatleri

Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18.30

Yapay Ve Biyolojik Göletler

Yapay Göletler

Yapay şelale ve ya göletler, yapıldığı ortama natürel bir alan kazandırır. Şelale veya gölün yüksekliğinden su sirkülasyon sistemlerine kadar birçok faktör planlama aşamasında ele alınır.

Yapay şelale veya göletler, bitki, kurbağa, balık gibi canlı popülasyonunu içinde barındırabilir. Doğal veya imitasyon kayalarla zenginleştirilen şelale veya göl projeleri, adeta görsel bir şölen sunar.

Yapay şelale veya göller genellikle park ve bahçe gibi peyzaj alanlarında kurulur. Hem doğal hem de sanatsal bir tasarım olan bu havuz türü, biyolojik gölet projeleri ile birleştirilebilir.

Projede çelik konstrüksiyon sistemi de kullanılabilir. Fiyatlandırması; yüksekliği, su devir daim mekanizması, su hacmi, kurulum alanı ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir.

Biyolojik Göletler

Biyolojik göletler, son yıllarda yaygınlaşan bir peyzaj uygulamasıdır. Göletin ekosisteminde doğal bitkiler ve yararlı bakteriler yetişir.

Kendi kendini temizleyebilen biyolojik gölet, yeni nesil peyzaj projelerinin bir parçasıdır. Biyolojik gölet yapımı, uzman ekiplerin keşif çalışması ile başlar. Alanın toprak yapısından coğrafi özelliklerine, iklim şartlarından diğer çevresel faktörlere kadar birçok faktör ele alınır.

Biyolojik gölet canlı ekosistemi planlama aşamasında değerlendirilir. Biyolojik göletlerde iskele, deck, doğal taş, çakıl ve kaya gibi malzemeler de kullanılabilir. Bitki, sazlık, fıskiye, heykel ve çiçek gibi farklı görsel ögeler projeye eklenir.

Canlı ekosistem olduğu için bölgeye doğal bir hava kazandıran biyolojik gölet, kendi kendini temizlediği için su temizleme maliyetleri gerektirmez.

Whatsapp Danışma Hattımız Online !